Menüü

27. detsember 2017

Tere,

           oleme alates eelmisest infokirjast novembri lõpus täiendanud TAAVI palk ja personal programme seoses eelseisvate muudatustega maksustamises. Seoses sellega palume teha versiooniuuendus enne jaanuari väljamaksu kuupäevaga tasude arvutamist.

TAAVI Palk:

1) Kui töötaja sisestatakse programmi mitme tabelinumbriga, käsitles detsembri alguse versioon neid töötajaid maksuvaba summa leidmisel eraldi. Tehtud parandus, kus maksuvaba summa arvestamisel võetakse arvesse kõigi sama isikukoodiga töötajate brutotasu.

Maksuvaba tohiks rakendada ainult ühe tabelinumbri puhul ja tuleks jälgida, et selle töötaja palgalipik arvutatakse viimasena või teha palgalipikute läbiarvutus peale kõikide tasude sisestamist kaks korda.

2) Kui töötaja brutotöötasu jäi alla 500 euro, arvutas detsembri alguse versioon teatud olukordades negatiivse tulumaksu /selle kohta tuli arvutuslogisse ka hoiatus/.

3) Maksumäärade seadistamine TAAVI PALK programmis alates 01.01.2018.

TAAVI PALK programm kontrollib palgalipiku arvutamisel, kas File -> Seadistused -> Maksud tabelisse on lisatud rida alates 01.01.2018 a. kehtivate maksumaksumääradega. Kui see rida puudub, siis programm lisab selle automaatselt ja kontrollib jaanuari kuus sisestatud summade õigsust palglaipikute arvutmise käigus.

Maksumääradeks peab 2018. aastaks olema:

Alates kuupäevast 01.01.2018 on maksuvaba tulu 500 eurot.

miinimumpalk 500 eurot. 

Sotsiaalmaksu aluse miinimum kuumäär on 470 eurot.

Sotsiaalmaksuprotsent 33.0.

Tulumaksumäärad maksustatavalt kuu tulult

Esimeselt 9999999999 eurolt 20.000 %

kuni 0 euroni 0.000 %

alates 1 eurost 0.000 %

Töötuskindlustusmaks isikule 1.600 %

Töötuskindlustusmaks firmale 0.800 %

Kogumispensioni II samba maksemäär 2.000 %

Tööõnnetus- või kutsehaigushüvitise maksuvaba kuus 0 eurot.

Link maksude ekraani pildile.

4) Kogumispensioni II sambaga liitumise kontrollimine

Tuletame meelde, et tööandjal on kohustus kontrollida töötaja liitumist kogumispensioni II sambaga või maksete kinnipidamise lõpetamist enne 2018. aastal välja makstavate summade arvestamist.

Vastavalt AS Eesti Väärtpaberikeskus loodud võimalusele saab kogumispensioniga liitumise päringu teostada TAAVI programmides. Päringu käivitamiseks valida TAAVI PALK programmi menüüst Aruanded -> Pensionikeskus -> Liitumise kontroll või PERSONAL programmi menüüst File -> Pensionikeskus -> Liitumise kontroll. Päringu lõpetamisel trükitakse aruanne erinevuste kohta ja peale muudatustega nõustumist muudetakse andmed töötajate kaartidel. Kui päring käivitatakse PERSONAL programmis, siis kantakse muudatused ka PALK programmi töötaja kaardile ning vastupidi, kui kontrollitakse PALK programmis, kantakse muudatused ka PERSONAL programmi töötaja kaardile.

Kui Teie ettevõttes on keelatud päringu teostamine, siis saab TAAVI PALK programmi menüüst valida Aruanded -> Pensionikeskus -> Masspäringu koostamine ning koostatud faili saab saata Pensionikeskusele tasu eest kontrollimiseks. Vastuseks saadetud faili saab PALK programmis importida menüüst Aruanded -> Pensionikeskus -> Masspäringu kontroll.

Uute võimaluste kasutamiseks on vajalik uuendada TAAVI  PALK ja PERSONAL programmide versioonid. Kui kasutate TAAVI PALK ja PERSONAL programme koos, siis peab programmid uuendama samaaegselt!

Kui kasutate ka teisi TAAVI programme, siis palun uuendage samaaegselt ka nende programmide versioonid. Küsimuste tekkimisel palume pöörduda klienditoe poole.

Enne versiooniuuendust peab tegema programmidest koopia ning veenduma koopia olemasolus!

Enne versiooniuuendust peab kontrollima, kas programmide registreerimiskoodid võimaldavad uuendusi teha! Programmi menüüs Abi -> Taavi info kaardil "Uuendused kuni..." kuupäev peab võimaldama teha uuendusi. Kui kuupäev ei võimalda teha uuendusi, siis palun kontrollige kehtivust menüüst Abi -> Litsentsi kehtivus. Programm saadab päringu aadressile https://taavi.taavi.ee/register.php programmi tootekoodi andmetega ja kuvab programmi litsentsi kehtivuse kuupäeva. Kui litsents kehtib, siis võib versiooni uuendada. Peale versiooni uuendamist programmi käivitamisel uuendatakse automaatselt registreerimiskoodid.

Peale versiooniuuendust palun kontrollige Abi -> Taavi info kaardilt, kas versiooni kuupäev on muutunud. Seejärel peab tegema uued indeksid menüüst File -> Andmete hooldus -> Uued indeksid.

Kui küsitakse andmetabeli struktuuri muutmist, siis vastata Jah.

Taavi PALK ja PERSONAL programmide uued versioonid on üleval meie kodulehel ning samuti ka FTP serveris. Internetist saab faile alla laadida kas linkidelt:

Palgaprogrammi failid:

https://www.taavi.ee/uuendused/palkupgr.zip

Fail palkupgr.zip pakkida lahti \WPALK\ kataloogi.

Personaliprogrammi failid:

https://www.taavi.ee/uuendused/personalupgr.zip

Fail personalupgr.zip pakkida lahti \WKAADER\ kataloogi.

või FTP serverist:

https://taavi.taavi.ee/exed/upgrade/

Kasutaja : klient

parool: heldur

Failid palkupgr.zip ja personalupgr.zip sisaldavad kõiki versioonivahetuseks vajalikke faile.  Failid pakkida lahti vastavates programmide kataloogides salvestades üle olemasolevad failid.

Palume võimalike küsimuste tekkimisel kirjutada aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. .

Meie telefoniliinid on lähipäevil tavalisest enam hõivatud. Seega palume mõistvat suhtumist, kui kõik Teie küsimused ei saa kohe vastuseid.

Lugupidamisega,

Taavi Tarkvara

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

tel. 6800 855

fax 6800 859

  

  

See veebileht kasutab küpsiseid.
Privaatsustingimused

Selge