Menüü

30. november 2017
Meie novembri lõpu uudised kokkuvõtlikult:

 
1) Muudatused programmis seoses tulumaksuseaduse muudatusega alates jaanuarist 2018.
Kuna maksuameti testkeskkond avatakse praeguste plaanide järgi detsembris on tulumaksuvaba tulu  arvutamise muudatused hetkel maksuametiga lõplikult testimata aga enamikel juhtudel peaks käesolev uuendus jaanuari väljamaksukuuga arvestustes maksuarvestuse teostama vastavuses maksuameti uutele nõuetele.
Oluliste lahknevuste avastamisel testide käigus saadame infokirja uuenduse vajalikkusest uuesti detsembri lõpus.

2) 19. novembril jõustusid SEPA maksefaili formaadis muudatused - vajalik versiooniuuendus.
3) ID kaarte ei saa ajutiselt palgalipikute krüpteerimsieks kasutada. Hetkel on alternatiiviks salasõnaga zip faili saatmine.
4) Statistikaameti poolt planeeritavad uuendused 2018. aastal.
5) Palgaprogrammi on lisatud aruanne "Palgalõhe" mida statistikaamet ootab kuupäevaks 01.12.2017


Allpool kõigest lähemalt:

1) Maksuvaba tulu arvestamine 2018. aastal.

Alates 1. jaanuarist 2018 hakkab töötaja maksuvaba tulu määr sõltuma töötaja aastatulude üldsummast olles maksimaalselt 500 eurot kuus (6000 eurot aastas) töötajatel,kelle aasta keskmine tulu on alla 1200 eurot kuus (kogutulu 14 400 eurot aastas) ja kahanedes nullini töötajatel, kelle kuu keskmine tasu ületab 2100 eurot (25 200 eurot aastas).
Koos sellega kaob täiendav maksuvaba tulu pensionidele ja tööõnnetushüvitistele.
2018. aastal näitab programm standartsel palgalipikul aasta algusest töötaja brutotasu ja kasutatud maksuvaba summat. Jooksva arvestuskuu maksuvaba summat enam palgalipikul ei näidata.
Kuu maksuvaba summa on toodud aruandes "Vorm TSD Lisa1 kontrolliks"

Tulumaksu kinnipidaja saab maksuvaba tulu rakendada kuupõhiselt.Töötajal, kes töötab mitmes töökohas ja/või saab pensioni, tuleb kindlasti arvestada, et tal on õigus maksuvaba tulu rakendada ainult ühes töökohas või Sotsiaalkindlustusametis.
Mitmest kohast mitmesuguse tulu saajal on mõttekas mitte lasta maksuvaba tuluosa arvestada või siis määrata ühes kohas väiksem maksuvaba summa, sest kui igasugune kogutulu ületab 14 400 eurot aastas (1 200 eurot kuus), siis aastasiseselt maksuvaba tuluosaga arvestamisel tuleb tulumaksu riigile tagasi maksta.

Lisainfo Maksu- ja Tolliameti kodulehel:
TAAVI PALK arvestab talle teadaolevate summade alusel maksuvaba summa automaatselt. Mitmest kohast tasusid saavate töötajate jaoks on töötaja kaardile lisatud eraldi ekraan 'Maksuvabad', kuhu saab vajadusel lisada tulumaksuvaba tulu summa piirmäärad.
Töötajale saab sisestada maksimaalse maksuvaba tulu. Juhul, kui töötaja kaardile sisestatud piirmäär on väiksem, kui tasu alusel arvutatud maksuvaba tulu, rakendab programm väiksemat maksuvaba tulu piirmäära.

Piirmäära 500 eurot töötaja kaardile sisestama ega ka importima ei pea.


Palgaprogrammis toimub tööajatele maksuvabade summade import menüüpunktis "Arvestus->Andmevahetus->Maksuvabade summade import"
Personaliprogrammis menüüpunktis "File->Maksuvabade summade import"

Exceli faili veerud: "Tabelinumber","Maksuvaba","Alates", "Kuni". "Alates" ja "Kuni" pole vajalikud, vaikimisi lisatakse maksuvaba summa töötajale alates 01.01.2018 ja summa kehtib edasi ka järgmisel aastal.
Programmis olemasolevad sama alguskuupäevaga summad kirjutatakse impordil üle.


2) Muutus pankadele edastatava SEPA maksefaili formaadis.

Alates 19.11 muutusid SEPA maksekorralduste formaadis kohustuslikuks seni mittekohustuslikud olnud andmeväljad GroupHeader/ControlSum, PaymentInformation/ControlSum ja PaymentInformation/NumberOfTransaction
Muudatus on programmi tehtud 2017 aasta augustis. Kui kasutate vanemat versiooni, on vajalik tarkvarauuendus.

Küsimuste korral võtke palun ühendust oma pangaga.
Lisainfot siin linkidel:
https://www.swedbank.ee/static/pdf/business/home/useful/Swedbank_MIG_ISO20022XML_PAIN_C2B_v1.8.pdf


3) Töötajatele e-mailiga saadetavate palgalipikute krüpteerimine ID kaardi tarkvara kasutades.

Peale ID kaartide sertifikaatide uuendamist ei saa ID kaarte enam palgalipikute krüpteerimiseks kasutada kuni ka see osa ID kaardi tarkvarast on RIA poolt uuendatud (praeguse plaani järgi jaanuaris 2018).
Hetkel oleme realiseerinud ajutise lahendusena võimaluse saata digidoc failide asemel krüpteeritud zip faile. Salasõnaks siis kas töötaja tabelinumber või mõni vabalt ette antud salasõna kõigile töötajatele või igal töötajal individuaalne salasõna.
Kui soovite seda uuendust kasutada, võtke palun ühendust meie klienditoega.

Lisainfo ID kaardi sertifikaatide uuendamise teemadel:4) Statistikaameti poolt kavandatavad ettevõtjate aruandluskoormuse vähendamise muudatused, mis võimaldavad laadida aruandeid XBRL formaadis kasutades X-tee ühendust, valmivad TAAVI PALK programmis 2018 aasta veebruari uuenduseks.

Lisainfo statistikaameti uuenduste osas:

https://www.stat.ee/halduskoormuse-vahendamine


5) Palgaprogrammi on lisatud statistikaameti aruanne "Palgalõhe"

Programmi aruannete hulka lisandusid uued aruanded
"Statistika - Palgalõhe" - Aruanne ekraanil vaatamiseks ja trükiks
"Statistika - Palgalõhe Excel" -Aruanne csv formaati salvestamiseks ja e-stati impordiks.
"Statistika - Palgalõhe kontr." -Kontrolliv aruanne


Uute võimaluste kasutamiseks on vajalik uuendada TAAVI  PALK ja PERSONAL programmide versioonid. Kui kasutate TAAVI PALK ja PERSONAL programme koos, siis peab programmid uuendama samaaegselt!
Kui kasutate ka teisi TAAVI programme, siis palun uuendage samaaegselt ka nende programmide versioonid. Küsimuste tekkimisel palume pöörduda klienditoe poole.

Enne versiooniuuendust peab tegema programmidest koopia ning veenduma koopia olemasolus!
Enne versiooniuuendust peab kontrollima, kas programmide registreerimiskoodid võimaldavad uuendusi teha! Programmi menüüs Abi -> Taavi info kaardil "Uuendused kuni..." kuupäev peab võimaldama teha uuendusi. Kui kuupäev ei võimalda teha uuendusi, siis palun kontrollige kehtivust menüüst Abi -> Litsentsi kehtivus. Programm saadab päringu aadressile http://taavi.taavi.ee/register.php programmi tootekoodi andmetega ja kuvab programmi litsentsi kehtivuse kuupäeva. Kui litsents kehtib, siis võib versiooni uuendada. Peale versiooni uuendamist programmi käivitamisel uuendatakse automaatselt registreerimiskoodid.
Peale versiooniuuendust palun kontrollige Abi -> Taavi info kaardilt, kas versiooni kuupäev on muutunud. Seejärel peab tegema uued indeksid menüüst File -> Andmete hooldus -> Uued indeksid.
Kui küsitakse andmetabeli struktuuri muutmist, siis vastata Jah.


Taavi PALK ja PERSONAL programmide uued versioonid on üleval meie kodulehel ning samuti ka FTP serveris. Internetist saab faile alla laadida kas linkidelt:

Palgaprogrammi failid:

Fail palkupgr.zip pakkida lahti \WPALK\ kataloogi.

Personaliprogrammi failid:

Fail personalupgr.zip pakkida lahti \WKAADER\ kataloogi.


Failid palkupgr.zip ja personalupgr.zip sisaldavad kõiki versioonivahetuseks vajalikke faile.  Failid pakkida lahti vastavates programmide kataloogides salvestades üle olemasolevad failid.


Palume võimalike küsimuste tekkimisel kirjutada aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. .
Meie telefoniliinid on lähipäevil tavalisest enam hõivatud. Seega palume mõistvat suhtumist, kui kõik Teie küsimused ei saa kohe vastuseid.

See veebileht kasutab küpsiseid.
Privaatsustingimused

Selge